Strona główna » Przesyłki kurierskie paletą coraz popularniejszą formą dostawy

Przesyłki kurierskie paletą coraz popularniejszą formą dostawy

Coraz więcej osób decyduje się na zakupy w sieci. Metoda ta jest niezwykle wygodna z uwagi na dostawę pod drzwi. Obecnie możliwa jest wysyłka towarów nawet o dużych gabarytach. Przesyłki kurierskie paletą stają się coraz bardziej popularną formą dostawy. Właśnie dlatego na rynku pojawia się coraz więcej firm kurierskich oferujących takie przesyłki.

Przesyłki kurierskie paletą dla osób prywatnych

Coraz więcej osób decyduje się na zamawianie towarów przez internet. Niejednokrotnie zdarza się, że zakup większej ilości rzeczy takich jak choćby opał wiąże się z o wiele bardziej atrakcyjną ceną. Obecnie wiele firm umożliwia przesyłki kurierskie paletą. Rozwiązanie takie umożliwia osobom prywatnym zakup większej ilości rzeczy lub zakup przedmiotów o dużych rozmiarach.

Większość firm oferujących przesyłki kurierskie paletą posiada auta wyposażone w specjalne windy. Windy takie umożliwiają rozładunek towarów bez konieczności użycia wózka widłowego. Oznacza to, że z przesyłki paletowej mogą skorzystać również osoby prywatne.

Przesyłki kurierskie paletą w przedsiębiorstwach

Wiele firm nie mogłoby normalnie funkcjonować bez dobrze rozwiniętego łańcucha dostaw paletowych. Wysyłka towaru na palecie wiąże się z niższą ceną, co przekłada się na oszczędności w firmie. Dodatkowo wysyłka towaru na palecie umożliwia dostarczenie klientom dużo większej ilości zamówionych towarów.

Oferta kurierska na przesyłki paletowe dla firm znacząco różni się od oferty dla osób prywatnych. Firmy wysyłające znaczną ilość palet mogą liczyć na zdecydowanie lepszą cenę za każdą paletę. Odebranie wielu palet od jednego producenta umożliwia znaczne obniżenie kosztów dla firm spedycyjnych, co przekłada się na możliwość zaoferowania bardziej atrakcyjnej ceny.

Niejednokrotnie zdarza się, że wysyłki paletowe z jednej firmy zajmują cały samochód. Oznacza to, że kurier nie musi jeździć w różne miejsca, żeby odebrać towar. Umożliwia to o wiele szybsze dostarczenie palet na magazyn, co będzie wiązało się z mniejszymi kosztami. Właśnie dlatego oferta przesyłek kurierskich paletowych skierowana do firm i jest o wiele bardziej atrakcyjna od tej skierowanej do osób prywatnych.

Wysyłka towarów na palecie to wygodny sposób na dostarczenie większej ilości towarów w jedno miejsce. Rozwiązanie takie sprawdza się w większości firm oraz w dużych sklepach. Wysyłka towaru paczką jest wygodną opcją, jednak w przypadku większej ilości towarów jest bardzo droga. Paleta umożliwia pomieszczenie większej ilości towarów lub towaru o większym gabarycie, dlatego idealnie sprawdzi się podczas dostawy choćby pralki czy lodówki. Nic więc dziwnego, że rynek przesyłek kurierskich paletą rozwija się w zastraszającym tempie.