Strona główna » Przesyłki kurierskie paletą coraz bardziej popularnym sposobem na dostawę

Przesyłki kurierskie paletą coraz bardziej popularnym sposobem na dostawę

Samochodowy transport towarów to jedna z najbardziej rozpowszechnionych gałęzi transportu. Bez odpowiednio zorganizowanego łańcucha dostaw samochodowych, wiele firm nie może funkcjonować. Wbrew pozorom przesyłki kurierskie paletą umożliwiają działanie wielu sklepów czy firm produkcyjnych. Nic więc dziwnego, że paletowe wysyłki towarów cieszą się rosnącą popularnością.

Przesyłki kurierskie paletą nie tylko dla firm

Warto pamiętać, że obecna oferta firm kurierskich skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i do firm. Co prawda większość osób prywatnych korzystających z kurierskich przesyłek zamawia paczki. Jednak coraz częściej zdarza się, że ludzie kupują w rzeczy o sporych rozmiarach. Wówczas przesyłka paletowa jest koniecznością.

Na szczęście w większości firm kurierskich samochody z windą stanowią absolutny standard. Oznacza to, że przesyłki kurierskie paletą do osób prywatnych są jak najbardziej możliwe. Dawniej do rozładunku niejednokrotnie potrzebny był wózek widłowy. Obecnie mnóstwo firm specjalizujących się w doręczaniu przesyłek otworzyło się na przesyłki paletowe dla osób prywatnych.

Umowa z firmą na przesyłki kurierskie paletą

Wiele firm zleca przesyłki paletowe niemal każdego dnia. W takiej sytuacji niezmiernie istotne jest podpisanie umowy z firmą kurierską. Umowa taka umożliwia otrzymanie o wiele lepszej ceny za transport.

Podczas podpisywania takiej umowy firmy muszą określić gabaryty palet oraz średnie miesięczne zapotrzebowanie na transport. Na podstawie tego, firmy kurierskie przesyłają zainteresowanym cenniki. Oznacza to, że każdy rozmiar palety posiada ramy cenowe. Różnią się one w zależności od wagi każdej z palet.

Przedsiębiorstwa nieposiadające umów z firmami kurierskimi płacą o wiele wyższą cenę za każdą paletę. Dlatego w przypadku wysyłki towarów na paletach, warto zapoznać się z ofertami firm transportowych. Umożliwi to wybór najbardziej atrakcyjnej oferty.

Przesyłki paletowe stają się coraz bardziej popularną formą wysyłania towarów. Dawniej ludzie pokonywali spore odległości, by zakupić konkretną rzecz. Obecnie rynek usług kurierskich rozwinął się tak bardzo, że wysyłka palety do osoby prywatnej nie stanowi najmniejszego problemu.