Toruń ul. Wielki Rów 40a
biuro@swimer.com.pl
Fax: +48 56 475-42-10
Tel: +48 56 681-47-22
Kom: +48 513-150-712

Sprawdź naszą ofertę!

  • Systemy zarządzania paliwem
A+ A A-

Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/swimer/ftp/zbiornikinaolej/templates/gk_magazine/lib/framework/helper.layout.php on line 156

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/swimer/ftp/zbiornikinaolej/includes/application.php on line 536

Systemy zarządzania paliwem

Proste w obsłudze i niezawodne. Pozwolą one na dokładny wgląd w to kto, kiedy i ile paliwa pobrał z naszego zbiornika. W naszej ofercie znajdą Państwo systemy zarządzania paliwem, MC BOX, SMDP oraz TRIKS.

System MC BOX

Automatyczne urządzenie umożliwiające  monitoring i zapis operacji podczas tankowania. Tankowanie staje się możliwe jedynie przy pomocy klucza magnetycznego lub osobistego numeru PIN. Każde tankowanie zostaje odnotowane przez system, zachowujący takie informacje jak- użytkownik, data, godzina, oraz ilość pobranego oleju napędowego.

 Dodatkowe opcje: możliwe jest wpisanie numeru rejestracyjnego pojazdu i ilości przejechanych kilometrów. Eksport danych do komputera odbywa się za pomocą klucza managera. Automatyczne urządzenie kontrolne MC umożliwia programowanie wydawania żądanej ilości cieczy. Lokalna pamięć pozwala nam na przechowywanie danych z ostatnich 255 operacji. Możliwe jest podłączenia drukarki i drukowanie pokwitowania po każdym tankowaniu, oraz zestawienia ilości wydanej cieczy danemu użytkownikowi. Wydajny, bezpieczny i łatwy w konserwacji.

System SMDP

W System Monitoringu Dozowania Płynów (SMDP) to proste i ekonomiczne konstruowanie instalacji obsługującej zarówno małe stacje z pojedynczym zbiornikiem, jak i duże sieci dystrybucji płynów z wieloma dużymi stacjami (wiele sterowników, punktów nalewowych i zbiorników) – praktycznie niczym nieograniczone!

Podstawowe funkcje systemu SMDP

- zamykana szafa zabezpieczająca cały osprzęt przed niepowołanym użyciem oraz niekorzystnymi warunkami dostępu do pobierania płynów na poziomie odbiorcy i pojazdu po autoryzacji

- dostęp do pobierania płynów na poziomie odbiorcy i pojazdu po autoryzacji

- autoryzację umożliwia użycie kart zbliżeniowych oraz pastylek Dallas’a (równocześnie lub zamiennie)

- kontrolowanie  przebiegu pojazdów na podstawie wprowadzanych w czasie tankowania stanów liczników przebiegu

- pozwala na definiowanie dziennych limitów wydawanego paliwa, przypisywanych zarówno do pojazdów jak i odbiorców

- umożliwienie stałej kontroli poziomu płynów w zbiornikach

- umożliwia wykonanie kalibracji zarówno stanów zbiorników jak i urządzeń zliczających

- wszystkich zdarzenia  generowane w systemie są rejestrowanie: pobieranie płynu, tankowanie zbiorników, kalibracja itp.

- umożliwia stacją na samodzielne funkcjonowanie, bez konieczność stałego połączenia z komputerem

- dzięki Rozbudowanemu systemowi raportowemu możliwe jest samodzielne definiowanie raportów

- umożliwione jest  proste eksportowanie danych do wszystkich najważniejszych formatów (Excel, Access, PDF i wiele innych)

- czytnik, który możemy postawić choćby na biurku, umożliwia proste i wygodne programowanie identyfikatorów; dodatkowo daje nam możliwość autoryzacji do programu PC za pośrednictwem przypisanych do operatorów systemu identyfikatorów

System TRIKS

Liczydło TRiKS umożliwia kontrolowanie osób i pojazdów uprawnionych do tankowania. Autoryzację umożliwiają klucze elektroniczne/karty, dodatkowo każda transakcja może być dodatkowo chroniona kodem PIN. W zależności od konfiguracji autoryzacja może być jedno lub dwuelementowa. Przy autoryzacji dwuelementowej dystrybutor bezwzględnie wymaga od osoby tankującej posiadania klucza/karty kierowcy i klucza/karty pojazdu. Brak takiej pary uniemożliwia tankowanie . Dystrybutor obsługuje do 1000 kluczy/kart.

Informacje o wydzielonej ilości paliwa przechowywane są w pamięci dystrybutora o pojemności 700 tankowań. Nie jest wymagana komunikacja z komputerem. Dane mogą być przesyłane do komputera kablem lub drogą radiową. Przesłanie informacji do komputera spowoduje wyczyszczenie pamięci dystrybutora i przygotuje do rejestracji kolejnych operacji. Do dystrybutora dołączone jest podstawowe oprogramowanie umożliwiające prowadzenie  kartoteki stacji, kierowców, pojazdów. Wytwarza  raporty dzienne, tygodniowe, dekadowe, lub za dłuższy okres, uwzględniając podział na stacje, kierowców, pojazdy. Umożliwia wyszukanie danych o tankowaniach wg czasu tankowania, ilości pobranego paliwa, przebiegu pojazdu itp.

Podstawowe funkcje systemu TRIKS

- umożliwia prowadzenie kartoteki kierowców i kartoteki pojazdów,

- możliwość raportowania i drukowania zestawień tankowań za dowolny okres,

- wbudowany mechanizm wyszukiwania i sortowania danych,

- obsługiwana jedna stacja